Czy warto kupować specjalny stanik dla karmiących matek?

Czy warto kupować specjalny stanik dla karmiących matek?

29 września 2021 Wyłączono przez Łukasz

Każda kobieta wie, jak ważne jest dobranie odpowiedniego do biustu stanika. Wybór modelu, który nie leży idealnie może poskutkować uciskiem, otarciami i przede wszystkim – uczuciem irytacji, spowodowanej brakiem wygody. Z kolei odpowiednio dobrany biustonosz pozwala na poczucie komfortu i bezpieczeństwa w każdej sytuacji oraz na łady, estetyczny wygląd biustu. Kwestia funkcjonalności i wygody szczególnie dotyczy kobiet z dużymi piersiami – brak odpowiedniej asekuracji może nawet powodować ból – oraz młodych matek. Odpowiedni biustonosz do karmienia oferowany przez BraRevolution daje gwarancję wygody i funkcjonalności.

Dlaczego warto wybrać specjalny stanik do karmienia?

W czasie ciąży piersi kobiety zmieniają się. Podobnie jest po porodzie – w zależności od pory karmienia, rozmiar biustu może nieznacznie się różnić. Wybór specjalnego stanika, dedykowanego karmiącym matkom pozwoli uniknąć niewygody, związanej z niedopasowaniem. Duża ilość haftek, jaką posiadają te modele pozwoli również zapobiec problemom, jakie wiążą się ze zmianami wagi w czasie ciąży i po porodzie. Co szczególnie ważne, biustonosze stworzone z myślą o karmiących kobietach dają możliwość wygodnego odpięcia miseczki. Dzięki temu nie ma konieczności ściągania całego stanika przy każdym karmieniu. Biustonosze do karmienia tworzone są z materiałów, które dają możliwość długiego korzystania z nich, są bowiem trwałe i odporne na rozciąganie.

Czy biustonosz do karmienia musi być nieestetyczny?

Staniki, przeznaczone dla matek karmiących piersią często kojarzą się ze zwykłymi, nieszczególnie atrakcyjnymi wizualnie elementami damskiej garderoby. Obecnie jednak znaleźć można wiele naprawdę ładnych, a równocześnie wygodnych modeli. Delikatne kolory czy subtelna koronka pozwala młodym mamom czuć się atrakcyjnie i kobieco w każdej sytuacji. Biustonosze do karmienia mogą więc łączyć funkcjonalność z estetyką. Warto jednak pamiętać, że ozdoby nie powinny wpływać na wygodę noszenia tych staników. Dobrze jest zadbać o komfort po porodzie, kupując specjalny biustonosz dla karmiących matek.