Kto powinien zostać psim fryzjerem?

Kto powinien zostać psim fryzjerem?

12 stycznia 2020 Wyłączono przez Łukasz

Psi fryzjer to nie tylko człowiek z golarką strzygący psy. Te zwierzęta są bardzo różne i podobnie jest z ich owłosieniem. Jeśli chcesz zostać psim fryzjerem, to musisz znać się na strukturze włosa lub sierści wielu ras. To pomoże ci okiełznać najróżniejsze metody czesania i formowania fryzur dla psów. Niektóre rasy są wymagające w tej płaszczyźnie, że muszą mieć obcięte włosy z pewnych miejsc, a w pewnych powinny być one zostawione. Jako psi fryzjer, musisz być wyczulony na takie rzeczy i rozumieć ich genezę. Dlatego tak ważne jest by odpowiednio przygotować się do roli jaką chcesz pełnić. Nie musisz być specjalistą od wszystkiego, ale pamiętaj, że dobrzej jest się znać na tym co się robi.

Jaki powinien być idealny psi fryzjer?

Najlepiej jeśli poza wiedza jaką osiągniesz, będziesz miał odpowiednie podejście do zwierząt. Jest to na tyle trudniejsza klientela, że ludzki fryzjer może poprosić swoich klientów o nieruszanie się, a psi fryzjer możne co najwyżej dopasować się do kolejnych ruchów. To nie tylko wymaga cierpliwości ale i odpowiednich umiejętności, bo podczas wiercącego się klienta, łatwo jest jedyny szybkim cięciem zniszczyć planowany efekt.

Planowane fryzury dla psa

Jeśli fryzura jest planowana na trudniejszą, to koniecznie przemyśl porządnie jak się za nią zabierzesz. Robiąc coś z przypadku, możesz się pomylić lub coś przeoczyć. Przy odpowiednim nastawieniu, nie będzie miało to miejsca, a spokojne zwierze nie będzie się aż tak wiercić. Zwłaszcza, że wiele psów lubi być czesane i to je uspokaja. Jednak wyczuwając twój strach, może stać się niespokojne i przestać zachowywać racjonalnie, a przy tym mocno utrudnić ci pracę.