Jak ciało reaguje na stres weselny?

Jak ciało reaguje na stres weselny?

15 sierpnia 2012 Wyłączono przez Łukasz

Dzień ślubu oraz następującego po nim zazwyczaj przyjęcia weselnego, ma być, według powszechnych wyobrażeń, najpiękniejszym i najszczęśliwszym dniem w życiu. By tak się stało, warto przenieść do rzeczywistości swoje najskrytsze marzenia albo przynajmniej ich namiastkę i tak wszystko zorganizować, by było zgodne z naszą wizją tych wyjątkowych chwil. Wiele par nie wyobraża sobie złożenia przysięgi małżeńskiej oraz odbycia pierwszego tańca w innych warunkach, aniżeli urokliwe okoliczności przyrody.

Ślub na świeżym powietrzu

Uroczystość w plenerze, zwłaszcza w okresie letnim, gdy kwitną drzewa oraz pachną kwiaty, kusi feerią barw i aromatów. Ślub na plaży, przy akompaniamencie morskich fal lub na górskiej hali, pośród zieleni, oraz bujnej kosodrzewiny, ma niepowtarzalny urok. Magiczny nastrój jest wówczas udziałem nie tylko młodej pary, ale udziela się także weselnikom. Popularności wesele w plenerze i ślubów pod gołym niebem sprzyja fakt, iż obecnie przepisy prawa pozwalają na zaproszenie przedstawiciela z Urzędu Stanu Cywilnego w dowolnie wybrane miejsce, by tam poprowadził ceremonię. To świetna okazja do tego, by nie musieć męczyć się w ciasnych i dusznych pomieszczeniach, lecz uświetnić podniosłe momenty przepiękną oprawą.

Dwa w jednym

Większość par wstępujących w związek małżeński, wynajmuje ponadto profesjonalnego fotografa. Ślub na świeżym powietrzu daje doskonałą sposobność, by zrobić dobrej jakości zdjęcia, bez konieczności opuszczania własnej imprezy weselnej i udawania się na tzw. „plenery”. Piękne widoki są bowiem na wyciągnięcie ręki, zapewniając wzruszające pamiątki na całe życie.