Odchudzanie – szybko i skutecznie

Odchudzanie – szybko i skutecznie

2 lipca 2018 Wyłączono przez Łukasz

Właściwa motywacja, silna wola i podkręcona przemiana materii gwarantują skuteczne i trwałe zrzucenie kilogramów. Niestety często efektem redukcji wagi są dodatkowe kilogramy. Na czym polega zdrowe i skuteczne odchudzanie?

Jak rozpocząć odchudzanie?

Najlepszą motywacją jest postawienie sobie realnego celu, dla którego realizacji warto podjąć trud wielomiesięcznej dyscypliny w kreowaniu zdrowych posiłków. Dobrze jest też przeprowadzić detoks, by oczyścić organizm z toksyn i przygotować go do mniejszych posiłków. Konkretny plan 4-5 lekkich posiłków z odpowiednią zawartością białek, tłuszczów i węglowodanów jest doskonałym sposobem na to, by wytrwać w postanowieniu i nie sięgać po niezdrowe i tuczące produkty. Regularna aktywność fizyczna skutecznie pozwoli osiągnąć zamierzony cel, poprzez podniesienie dziennego zapotrzebowania kalorycznego oraz regulację gospodarki cukrowej.

Błędy w odchudzaniu

Podstawowym błędem podczas stosowania diety redukcyjnej jest rezygnacja ze śniadań. Kolejne to zbyt mała ilość posiłków dziennie, zbyt mała ich kaloryczność, zbyt długie odstępy między posiłkami, a także brak odpowiedniej porcji ruchu. Podczas posiłków nie wolno czytać, chatować czy oglądać telewizji, gdyż wtedy zjada się większe porcje. Należy koncentrować się całkowicie na samym posiłku.

Jak zapobiegać efektowi jojo?

Po osiągnięciu zaplanowanej wagi należy powoli wychodzić z diety. W tym celu przez kilka miesięcy dobrze jest utrzymywać kaloryczność posiłków mniejszą od codziennego zapotrzebowania o około 400 ckal, żeby przyzwyczaić organizm do stopniowego zwiększania kalorii. Poza tym warto od czasu do czasu zaplanować małe odstępstwo od reguł, np. raz w tygodniu zjeść coś niezdrowego i tuczącego, by dobry nastrój wspomagał w staraniach o zdrową, wymarzoną wagę.