Trening i dieta a zdrowy styl życia

Trening i dieta a zdrowy styl życia

27 sierpnia 2018 Wyłączono przez Łukasz

Zwłaszcza wśród młodych ludzi obserwujemy coraz większą świadomość tego, jak ważny dla naszego organizmu jest zdrowy tryb życia. Dzięki niemu możemy cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. A niezbędnymi elementami zdrowego trybu życia są ruch i odpowiednie odżywianie. Nie można też zapominać o śnie, ale badania potwierdzają, że osoby aktywne fizycznie sypiają o wiele lepiej.

Dzisiaj coraz więcej osób prowadzi tak zwany siedzący tryb życia, nie tylko w pracy ale też podczas odpoczynku. Dlatego tak ważne jest by nasz harmonogram uwzględniał jakiś trening najlepiej codziennie, ale przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Może to być trening siłowy, zajęcia fitness czy jogging. Ćwiczenia wzmacniają nasze mięśnie i stawy.Regularny trening zwiększa nasze szanse na zachowanie samodzielność i niezależność do późnej starości, a do tego zmniejsza ryzyko chorób cywilizacyjnych takich jak cukrzyca. Co ważne sport to doskonała metoda na odstresowanie, łagodzi napięcia i dostarcza endorfin. Dlatego ludzie aktywni fizycznie są zwykle szczęśliwsi. Dodatkowo uprawiając sport dotleniamy cały organizm, dzięki czemu łatwiej poradzimy sobie z przeszkodami natury fizycznej i psychicznej.

Ważnym elementem zdrowego stylu życia jest też odpowiednio zbilansowana dieta, która dostarczy nam w odpowiednich ilościach składników odżywczych, błonnika, witamin i soli mineralnych. Zdrowe odżywianie wymaga też regularnych posiłków, najlepiej 5 co 3-4 godziny. Ważne jest też aby dieta była dostosowana do intensywności naszego treningu. W przeciwnym wypadku bardzo łatwo możemy doprowadzić organizm do stanu wyczerpania czy anemii. Komponując posiłki warto wybierać produkty jak najmniej przetworzone, bez zbędnych dodatków do żywności, które mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie.