Soczewki miesięczne – najwygodniejsze rozwiązanie

Soczewki miesięczne – najwygodniejsze rozwiązanie

30 maja 2019 Wyłączono przez Łukasz

Coraz więcej osób rezygnuje dziś z okularów korekcyjnych na rzecz soczewek kontaktowych. Nie można się dziwić tej tendencji, ponieważ soczewki to bez wątpienia rozwiązanie znacznie wygodniejsze. Można nosić je przez cały dzień i nie trzeba o nie specjalnie dbać. Osobom stosującym soczewki na co dzień, lekarze chętnie polecają soczewki miesięczne, ponieważ jest to rozwiązanie wygodne i najbardziej ekonomiczne. Kupując jedną parę soczewek, można z niej korzystać codziennie przez miesiąc.

Jak dbać o soczewki miesięczne?

Decydując się na tego typu soczewki, trzeba pamiętać o tym, że wymagają one higieny. Oko to przecież niczym nieosłonięty narząd, a więc trzeba unikać bakterii i wirusów, jakie mogą gromadzić się na powierzchni soczewek. Przed ich zakładaniem i zdejmowaniem zawsze trzeba umyć dokładnie ręce. Po zdjęciu soczewek, trzeba je też dokładnie oczyścić i umyć, a następnie umieścić w sterylnym pojemniczku z płynem.

Czy soczewki miesięczne są grubsze?

Wielu pacjentom wydaje się, że tego typu soczewki są znacznie bardziej odczuwalne na oczach, przynajmniej przez początkowy okres ich stosowania. Faktycznie, miesięczne soczewki kontaktowe są grubsze, niż te jednodniowe. Wynika to z konieczności zachowania ich trwałości. Jednodniowa soczewka jest niezwykle delikatna.