Żyj zdrowo

Żyj zdrowo

18 października 2018 Wyłączono przez Łukasz

W 2018 roku świadomość zdrowego stylu życia jest na dużo wyższym poziomie niż kilka lat temu. Jednak nadal wiele ludzi nie wie od czego zacząć i boi się pierwszego kontaktu z siłownią.

Dieta a siłownia:

Wchodząc na pierwsze lepsze forum sportowe dowiesz się od razu, że siłownia bez diety nie ma sensu. Nie jest to do końca prawda. Jeżeli nigdy nie byłeś osobą otyłą lub przesadnie szczupłą, siłownia może być dla Ciebie po prostu dobrym sposobem na lepsze samopoczucie, poprawienie wydolności organizmu oraz siły fizycznej. Dieta potrzebna jest wtedy, kiedy chcesz być:

  • drowszy
  • chcesz zwiększyć masę mięśniową
  • chcesz schudnąć

Jeżeli chcesz przejść przez jeden z powyższych procesów dieta jest niezbędna. Musisz mieć mniej więcej wyliczone kalorie oraz makroskładniki aby Twój organizm miał z czego budować mięśnie lub mieć środowisko do tego aby się odchudzać.
Oczywiście sprawa jest bardzo prosta, kiedy chcesz schudnąć Twoja dieta powinna zawierać mniej kilo kalorii niż Twoje zapotrzebowanie kaloryczne i analogicznie, jeżeli chcesz zwiększyć masę musisz jeść więcej niż teoretycznie jest Ci na ten moment potrzebne.

Treningi a zdrowie:

Treningi pozwolą nam poradzić sobie z wieloma bolesnościami, z którymi mieliśmy problem najprawdopodobniej przez brak aktywności fizycznej. Na przykład dla naszego kręgosłupa najlepszy jest basen. Podczas pływania całe nasze ciało jest w ruchu, wszystkie mięśnie biorą udział w tym wielkim przedsięwzięciu a co za tym idzie nasze ciało jest odpowiednio stymulowane do tego aby było stabilniejsze i silniejsze.