Siłownia a ćwiczenie w domu

Siłownia a ćwiczenie w domu

16 października 2018 Wyłączono przez Łukasz

Wielu ludzi, głównie kobiet zastanawia się, czy lepiej jest chodzić na siłownię czy zostać w domowym zaciszu i trenować u siebie.

Siłownia:

Siłownia ma przewagę nad treningami w domu w tym, że jest tam bardzo dużo maszyn i możliwości do zrobienia ogólnorozwojowego treningu. Na siłowni jest zawsze ktoś kto może podpowiedzieć jak wykonywać dane ćwiczenie i na co zwrócić uwagę. Jednakże ludzie boją się pierwszego kontaktu z siłownią, wyobrażają sobie, że wszyscy tam są świetnie zbudowani i oni nie będą tam pasować. Jest to nieprawdą, na siłownia jest masa przeciętnych ludzi, którzy właśnie tam przyszli pracować nad sobą i są dopiero na początku swojej drogi.

Trening w domu:

Największa zaleta treningu w domu to tak, że możemy trenować kiedy chcemy i jak nam wygodnie. Treningi w domu polecałbym tylko osobą, które chcą zmniejszyć masę swojego ciała, ponieważ budowanie mięśni w domowych warunkach może być zbyt trudne. Oczywiście na to tez składa się dieta i reszta naszego trybu życia, jednak siłownia pozwoli nam robić ćwiczenia, których w domu nie będziemy w stanie wykonać.

Jeżeli nie siłownia, nie trening w domu to może basen?

Dzięki pływaniu „zjechać” z wagi możemy w tak piorunującym tempie, że aż jest to nie do uwierzenia. Do tego możemy wypracować sobie estetyczną, umięśnioną i proporcjonalną sylwetkę. Jedynym minusem chodzenia na basen jest fakt, że jeżeli nie umiemy pływać, to będziemy musieli poświęcić kilka tygodni na naukę pływania, długość nauki zależy od indywidualnych predyspozycji, jednak na siłowni też musimy nauczyć się techniki ćwiczeń.