Ćwicz i jedz zdrowo

Ćwicz i jedz zdrowo

12 października 2018 Wyłączono przez Łukasz

Kiedy pierwszy raz przekraczasz próg siłowni warto pamiętać o tym, aby nie rzucać się od razu na głęboką wodę i angażować się od razu na 100%. Często nasz organizm i ciało nie jest przystosowane od samego początku do tak dużych wysiłków, nasza mobilność jest słaba, stabilizacji brak.. to wszystko pachnie kontuzją zanim dobrze zaczniesz trenować.

Maszyny a wolne ciężary:

Na siłowni mamy dwie grupy przyrządów do ćwiczeń, wymienione w tytule.
Maszyny są tak skonstruowane, aby ruch był wykonywany zawsze tym samym torem, a nasza mięśnie stabilizujące praktycznie wyłączone. Oczywiście wiadomo, że na poziomie początkującym unikamy tego typu ćwiczeń. Wielu pseudo trenerów robi ten sam błąd, pchają nowego adepta siłowni na maszyny, bo wiedzą, że nauczenie poprawnego przysiadu, czy martwego ciągu będzie trudniejsze i będzie wymagało pracy nad wieloma innymi czynnikami, takimi jak wspomniana wcześniej mobilność. Siłownia powinna poprawiać naszą zdolność ruchową a nie ją ograniczać, a właśnie tym zajmują się maszyny, minimalizują pracę innych mięśni na rzecz jednego. Maszyny są dobre dla kulturystów z 20 letnim stażem.

Rodzaj diety dla początkującego:

Będąc osobą początkującą nie zaprzątaj sobie głowy dietami typu tłuszczowa, węglowodanowa czy wysoko białkowa. Jest to bezcelowe, na tym etapie powinieneś jeść po prostu zdrowo i posiadać zbilansowaną ilość makroskładników

Basen jako dodatek treningu cardio:

Basen jest świetnym spalaczem kalorii, więc jeżeli nie chce Ci się chodzić po bieżni możesz dodać go do swojego planu treningowego jako trening kondycyjny. .