Bieganie a zdrowy styl życia

Bieganie a zdrowy styl życia

1 września 2018 Wyłączono przez Łukasz

Moda na zdrowy styl życia jest coraz bardziej wszechobecna. Choć prowadzi czasem do skrajności, które już takie zdrowe nie są to rozsądne poddanie się tej modzie odbije się na pewno na poprawie naszego samopoczucia i kondycji. Bo zdrowy styl życia, to aktywny styl życia. Rynek oferuje nam rożne aktywności: zajęcia fitness, trening siłowy, pływanie czy rower. To wszystko jednak wymaga nakładów finansowych, a często też dodatkowych dojazdów. Nic więc dziwnego, że tak popularne stało się bieganie.

Bieganie to najprostsza forma ruchu, a naukowcy twierdzą wręcz, że nasze ciało jest do niego stworzone. I nie wymaga wielkich nakładów, tak naprawdę wystarczą wygodne buty. Zwolennicy tego typu treningu na pewno wymienią co najmniej kilka, ich zdaniem, niezbędnych gadżetów, w które warto dodatkowo zainwestować. Jednak by zacząć nie potrzeba wcale ubrań, zegarków i innych akcesoriów z logiem „dla biegacza”, wystarczy wybrać dowolne wygodne ubranie sportowe z szafy i wyjść z domu. Jedyne co warto kupić możliwie najszybciej to buty do biegania, zwłaszcza jeśli nasz trening odbywać się będzie po utwardzonych ulicach i chodnikach. Dzięki dobrej amortyzacji w takich butach biegać się będzie po prostu przyjemniej.

Zanim wyjdziesz na pierwszy trening przeczytaj jeszcze dlaczego warto biegać. Aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Regularne bieganie (2-3 razy w tygodniu) zmniejsza ryzyko otyłości bo poprawia metabolizm, co z kolei przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Do tego wzmacnia mięśnie i kości, zmniejszając przy tym ryzyko osteoporozy. Bieganie nie tylko poprawia nasze samopoczucie ale i zdolności umysłowe. Osoby aktywne fizycznie są spokojniejsze, lepiej śpią a do tego mają większą zdolność podejmowania trafnych decyzji. A to tylko niektóre zalety biegania.