Jak zdrowo schudnąć?

Jak zdrowo schudnąć?

2 września 2018 Wyłączono przez Łukasz

Nie musisz katować się niskokalorycznymi dietami czy nawet zajmować się wyliczaniem kaloryczności wszystkich spożywanych posiłków, aby regularnie i efektywnie tracić na wadze. Wystarczy, że zaczniesz trzymać się kilku podstawowych zasad, a twoja sylwetka będzie zmieniać się na lepsze z tygodnia na tydzień.

Jedz więcej, ale mądrze

Dieta MŻ (tzw. „mniej żreć”) przestała być polecana przez samych dietetyków. Jeśli chcesz schudnąć, musisz dokonywać mądrych wyborów – sięgaj po artykuły o sporej objętości, które wypełnią twój żołądek, a jednocześnie nie dostarczą ci wielu kalorii. Do każdego posiłku dodawaj sporą porcję warzyw (surowych bądź ugotowanych), a poranne owsianki czy omlety uzupełniaj świeżymi pokrojonymi owocami. Zamiast jeść jasne pieczywo, sięgaj po to ciemne, a jasny ryż zastąp tym brązowym. Ogranicz spożywanie tłustych mięs (przede wszystkim wieprzowiny) na rzecz drobiu, indyka oraz chudej wołowiny. Pij też dużo wody, która dodatkowo oczyści twój organizm.

Zacznij ćwiczyć

Zdrowe odżywianie powinno iść w parze z aktywnością fizyczną. Wysiłek, nawet ten minimalny, pozwoli ci przyspieszyć tempo przemiany materii i szybciej tracić na wadze. Możesz zacząć od codziennych spacerów i pilnować tego, by każdego dnia przejść przynajmniej te sześć kilometrów (ok. dziesięć tysięcy kroków). Z czasem zaczynaj wplatać w swoje spacery lekki trucht, a gdy poczujesz, że nawet on jest dla ciebie bardzo łatwy, spróbuj się przebiec. Aktywność fizyczna naładuje cię pozytywną energią, dzięki której odchudzanie sprawi ci znacznie większą przyjemność!