Zdrowe odżywianie – najbardziej wartościowe napoje

Zdrowe odżywianie – najbardziej wartościowe napoje

3 września 2018 Wyłączono przez Łukasz

Mówiąc o zdrowym żywieniu, zwykle ma się na myśli typowe artykuły spożywcze. Żadna dieta nie opiera się jednak wyłącznie na samym jedzeniu – tworzą ją również napoje, o których ludzie często niestety kompletnie nie myślą. Co zatem warto naprawdę pić, aby cieszyć się dobrym zdrowiem, pięknym wyglądem i wspaniałą sylwetką?

Woda jest zdecydowanie najlepszym napojem dla każdego człowieka. Doskonale gasi pragnienie, potrafi zahamować uczucie głodu i rewelacyjnie wypełnia żołądek. Przyspiesza tempo przemiany materii, ponieważ gdy zaczyna jej brakować, treść znajdująca się w jelitach nie jest w stanie przesuwać się w dół. Każdy człowiek powinien wypijać przynajmniej półtora litra wody dziennie, jednakże ta dawka może zostać dwukrotnie zwiększona u osób, które sporo się ruszają lub przebywają w ciepłych krajach. Najlepszym wyborem będzie woda wysokozmineralizowana, składająca się z cennych i zróżnicowanych minerałów.

Zdrowe odżywianie można praktykować nie tylko poprzez spożywanie sporej ilości wody. Bardzo cennymi napojami dla ludzkich organizmów są także wszelkiego rodzaju napary przygotowywane ze świeżych ziół. Mięta wykazuje się działaniem uspokajającym, doskonale sprawdza się tuż przed stresującymi sytuacjami, pomaga szybciej zasnąć i jest rewelacyjnym ratunkiem na wszelkiego rodzaju problemy trawienne. Zielona herbata oczyszcza organizm z toksyn, a pokrzywa wpływa pozytywnie na wygląd skóry, paznokci i włosów. Tego rodzaju napary są również bardzo smaczne i dzięki temu doskonale urozmaicają codzienne diety.